בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חוזרים עם תשובה 
הערב: אורלי וגיא חוזרים אל הלינץ' ברמאללה 

הערב: אורלי וגיא חוזרים אל הלינץ' ברמאללה

 
חוזרים עם תשובה |
 

אורלי וגיא חוזרים אל הלינץ' ברמאללה, אל המשפחות שראו את הזוועה ולשאלה הכי קשה האם הפקרנו את שני המילואימניקים למותם? הערב ב- 21:00

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הלינץ' ברמאללה הפך לאחד מהאירועים הקשים והזכורים ביותר מהאינתיפאדה השנייה. ב-12 באוקטובר 2000, בעודם עושים דרכם בחזרה מחופשה בת יום, נסעו רב-טוראי ודים נורזיץ (35) וסמל-ראשון יוסי אברהמי (38) בכביש 443 והמשיכו בטעות בנסיעה לתוך רמאללה, תוך שהם חוצים את מחסום ביתוניא.


בכניסה לרמאללה, זוהו אברהמי ונורזיץ כיהודים על ידי עוברים ושבים פלסטינים, על פי לוחית הרישוי הצהובה של רכבם. הפלסטינים החלו ליידות עליהם אבנים ולחסום את דרכם, שוטרים פלסטינים שהגיעו למקום דרשו מהם להתלוות אליהם לחקירה בתחנת המשטרה "אל-בירה" תוך כדי הצמדת רובים לראשיהם ונטילת נשקיהם האישיים.

 

כשהגיעו לתחנת המשטרה, הובילו את החיילים למשרד המפקד שבקומה השנייה. למרות הוראה שניתנה, פתח אחד השוטרים את דלתות המשרד והמון זועם מילא את משרד התחנה. ההמון ולמעלה מעשרה שוטרים נקטו כלפי החיילים באלימות קשה מאד והיכו אותם מכות מוות באלות השוטרים, מוטות ברז, חפצים קהים ואף דקרו אותם מספר פעמים.

נורזיץ הושלך הפוך דרך החלון בקומה השנייה ואברהמי דרך הדלת, בהמשך גרר ההמון הפלסטיני את השניים לכיכר מנרה בעיר והמשיך בהתעללות בהם ובגופותיהם. הלינץ' תועד על ידי הטלוויזיה האיטלקית ועורר סערה בעולם.

 

אורלי וגיא חוזרים אל הרגעים האכזריים של הלינץ' ברמאללה, אל המשפחות שראו את הזוועה ולשאלה הכי קשה האם הפקרנו את שני המילואימניקים למותם?

 

אורלי וגיא חוזרים עם תשובה. הערב - 21:00.

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by